Skip to main content

Daar stonden Rein en Marcel een week of 8 geleden voor het eerst bij SV Baarn op de velden. Een nieuw team dat door de club was samengesteld. Een man of 22 van 17 t/m 22 jaar oud. Ik heb even uitgerekend maar de gemiddelde leeftijd van dit team is erg laag met 19,3 jaar. De Taak aan ons is om er een team van te maken waarbij spelers op den duur door kunnen groeien naar 1 of 2. Al direct merkten wij dat we een groep voor ons hebben die heel graag wil. Gemiddelde trainingsopkomst is iedere dinsdag en donderdag 18 of meer. Geen team binnen Baarn kan hieraan tippen en dat geeft aan dat de mannen er heel erg veel zin in dit seizoen hebben. Na 5 weken alleen maar trainen met de beruchte training in de duinen van Rein als hoogtepunt ( voor sommigen dieptepunt) die ook de oude garde van Baarn zich nog als de dag van gisteren konden herinneren, gingen we onze eerste oefenpotje tegen Baarn 2 spelen. In 4x een kwartier speelden we een niet onverdienstelijk 3-3. Hier zagen we het begin van hoe wij willen dat er gevoetbald wordt, vorm krijgen. Dat dit team iedere week leert om de taken die ze krijgen juist uit te
voeren zie je met iedere wedstrijd groeien. Onze eerste bekerwedstrijd was uit bij Hooglanderveen. Hier zagen we al dat waar we op trainen in het veld zichtbaar was. Alleen je hebt met meer facetten te maken in het voetbal en een ervan is de tegenstander. Hooglanderveen is een vriendenteam en die hadden meer zin in het goud gele spul dan dat ze wilden voetballen. De hele 2e helft hebben ze op de grond gelegen om maar tijd te rekken. Wij hadden 80 % balbezit maar we lieten ons gek maken door hun gedrag
en daardoor kregen we de deksel op onze bekende neus. Vlak voor tijd maakten zij in hun enige aanval in de 2 e helft de 2-1. Een wijze les waar jullie veel hebben geleerd want de 2 wedstrijden hierna hielden jullie je koppies fier overeind.

De 2 e wedstrijd tegen Hoogland was wellicht de mooiste wedstrijd tot nu toe. Je ziet de concurrentie strijd in het team toenemen. Een aantal spelers hebben al door dat wij op iedere positie 2 opties willen hebben. Dat kan betekenen dat je ook maar zo op de bank terecht komt. Het blijft tenslotte wel selectie voetbal. Wel willen wij dat iedere speler zijn speel minuten maakt en dat kan ook in een ander team. Tegen Hoogland speelden wij echt goed voetbal waarbij de posities goed ingevuld werden en dan sta je bij de eerste de beste aanval 1-0 achter door een zondagsschot die zo de kruising invloog. Mischa had nog geen bal aangeraakt. De rest van de 1 e helft hadden wij balbezit zonder echt gevaarlijk te worden. In de 2 e helft wat omzettingen en gingen we wat aanvallender spelen. Met Xavier en Cas probeerden we sneller bij hun doel te komen. Het was dan ook een grote domper dat een kansloos schot op de billen van Jort kwam en de bal tergend langzaam ons doel in rolde. Wat wij toen zagen deed ons echt versteld staan. Bij ieder ander team wordt er dan gemopperd en gaan de koppies omlaag maar jullie bleven gewoon voetballen. De bal ging steeds beter rond en uit een corner kopte Cas de 2-1 binnen. Op dat moment was Hoogland rijp voor de sloop en onder aanvoering van Jort en Mart waarbij we ook 3-4-3 gingen spelen schoot Jip naar een prachtige aanval de bal snoeihard via onder kant lat de 2-2 binnen. Met nog 10 minuten werd Hoogland over de knie gelegd en scoorde Cas en Xavier de bevrijdende 3 e en 4e
doelpunt. Wat hebben jullie hier een vechtlust getoond en wat zagen we bij vlagen prachtige combinaties.

Afgelopen zaterdag moesten we uit bij Nieuwland. Een uiterst sportieve tegenstander met werkelijk een dwaas als scheidsrechter. Waar de 2 teams kwamen om een lekker potje te voetballen vond de scheidsrechter het tijd om de wedstrijd een flink te verzieken. En ook hier leren we met zijn allen van. Want nadat we de 1e 20 minuten overleefd hadden door het goed spelend Nieuwland, kregen we steeds meer grip op de wedstrijd. Na een half uur kregen we een vrije trap en die werd door Jort kiezelhard ingeschoten. Nu vond de scheids dat hij even Nieuwland een handje moest helpen. Bij een tackle van Jip moest Jip voor 10 minuten het veld uit. Geheel ten onrechte. Maar toen een paar minuten later de 1-1 werd gescoord sloeg de vlam in de pan. Rein die de scheidsrechter op zijn geheel eigen wijze bedankte voor het kadootje voor Nieuwland, vond de
scheids het nodig om even verbaal verhaal te halen bij onze beste Rein. Rein mocht blijven maar Marcel kreeg geel en toen hij zei dat deze kaart een mooie kleur had kreeg hij ook de andere kleur te zien en die was ook mooi. In de rust gezegd dat we de scheids geen enkele reden moesten geven om een goedkope pingel aan Nieuwland te geven. Helaas meteen naar rust komen ze toch op
voorsprong. 2 goals tegen krijgen met 10 man is een hard gelag. Toen we weer compleet waren was de wedstrijd in evenwicht, maar de scheids bleef de hoofdrol opeisen. Maar nu in ons voordeel ( Ook Nieuwland werd gek van die man). Uit het niets kon hij vanuit de cirkel zien dat wij een penalty verdienden. Geheel onterecht trouwens en Cas vond dat ook en schoot hem heel sportief naast. Het laatste kwartier gingen we volop in de aanval en scoorden vlak voor tijd de verdiende 2-2. Het is mooi te zien dat de ontlading groot is.

Waar Rein en ik heel erg trots op zijn is dat jullie blijven knokken, de koppies niet laten hangen en als team fungeren. Ook als je op de bank zit. Jullie vieren de resultaten met zijn allen. Wat ook mooi is om te zien dat jullie een mooie groep vormen, zowel binnen het veld maar vooral ook als de wedstrijd of training afgelopen is. Jullie zijn leergierig, zijn ook goed in de derde helft en wij als begeleiders kunnen alleen maar zeggen dat als jullie zo door blijven gaan we er een top seizoen van gaan maken.

Volgende week gaan we voor onze 1 e competitie wedstrijd naar Eemnes 1. Ik verwacht een pittig potje tegen een goede
tegenstander. Mannen tot volgende week.

Groeten van de reporter

×

Welkom bij SV Baarn!

Klik hieronder om een chat te starten in Whatsapp.

×